خرید-میکروسکوپ

لیست قیمت میکروسکوپ آزمایشگاهی

یکی از مهمترین ابزارهایی که ما از آن در آزمایشگاه استفاده می کنیم، نامش میکروسکوپ آزمایشگاهی می باشد. کاربرد میکروسکوپ های آزمایشگاهی به این گونه است که شما می توانید از طریق آن برخی نمونه های آزمایشگاهی را با بزرگنمایی بالا ببینید. معمولا میکروسکوپ ها بر مبنای نور و طول موجه های متفاوت طبقه بندی می شوند. نحوه عملکرد میکروسکوپ های آزمایشگاهی بیشتر بر مبنای تنظیم نور می باشد که میتواند در روند کارهای آزمایشگاهی به ما کمک کند. در این مقاله ما می خواهیم میکروسکوپ آزمایشگاهی را بررسی کنیم و جزییاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

انواع میکروسکوپ آزمایشگاهی

کاربرد میکروسکوپ های آزمایشگاهی 

تمامی دانشمندان از گذشته تا به الان مثل فلمینگ و لویی پاستور از میکروسکوپ برای انجام تحقیقات استفاده می کردند. همچنین امروزه در تمامی آزمایشگاه ها از میکروسکوپ های آزمایشگاهی برای بررسی میکروارگانیسم ها و ساختار سلول ها و برخی دیگر انواع ساختارها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا پزشکان بیشتر این کار را به خاطر بررسی های سلولی و درونی انجام می دهند و باید این مورد را در نظر داشته باشید. همچنین مشاهداتی که پزشکان و متخصصین آزمایشگاهی از طریق میکروسکوپ انجام می دهند اندازه های کوچک و مقیاس های کوچک را در بر میگیرد. به عنوان مثال پزشکان در آزمایشگاه، با استفاده از میکروسکوپ های آزمایشگاهی ساختارهای سلولی اندام ها وساختارهای میکروب ها و باکتری ها را مشاهده می کنند. همچنین می توان از طریق میکروسکوپ های آزمایشگاهی بافت هایی را مشاهده کرد که به جرئت می توان گفت از طریق چشم به طور مستقیم قابل مشاهده نیستند و استفاده از میکروسکوپ آزمایشگاهی این کار را برای ما آسان می سازد. در حوزه های زیست شناسی مثل زیست مولکولی و دیگر انواع زیر شاخه های زیست شناسی نیز از میکروسکوپ های آزمایشگاهی استفاده می شود.

اجزای میکروسکوپ های آزمایشگاهی 

معمولا میکروسکوپ های آزمایشگاهی دارای دو بخش هستند. اولین بخش شامل پایه می باشد که کاربرد در زمینه این است که میتوان میکروسکوپ را در یک جایی قرار داد، همچنین این بخش دارای ستونی می باشد که اجزای آن به طور متصل در کنار هم قرار دارند.

بخش دیگر نیز لوله میکروسکوپ نام دارد. این بخش به دو قسمت که شامل بخش تک چشمی و بخش دو چشمی می باشد طبقه بندی می شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که هنگامی که میخواهید از میکروسکوپ استفاده کنید از بخش دو چشمی آن باید استفاده کنید. همچنین باید در نظر داشته باشید که تمامی میکروسکوپ ها یک هدف دارند و آن این است که به شما این امکان را دهند که بخش هایی که نمی توانید با چشم به طور مستقیم ببینید را از طریق میکروسکوپ به راحتی مشاهده کنید. همچنین می توانیم علاوه بر کاربردهایی که در قسمت های قبل این مقاله ذکر کردیم بگوییم که میکروسکوپ برای انجام آزمایش و جراحی و آزمایش هایی مثل آزمایش های بیولوژیکی و موارد دیگر قابل استفاده خواهد بود. در خصوص انواع میکروسکوپ نیز می توانیم به میکروسکوپ پلاریزان و یا استریو میکروسکوپ اشاره ای داشته باشیم.

انواع میکروسکوپ های آزمایشگاهی

  • میکروسکوپ بیولوژی ( Biological Microscope )
  • استریو میکروسکوپ  ( Stereo Microscope )
  • میکروسکوپ فلورسنت ( Flourscent Microscope )
  • میکروسکوپ پلاریزان ( Polarizing Microscope )
  • میکروسکوپ اینورت متالوژی ( Metallurgical Microscope )
  • میکروسکوپ دیجیتال ( Digital Microscope )
  • میکروسکوپ جواهرشناسی ( Jewelry Microscope )
  • میکروسکوپ اندازه گیری ( Measuring Microscope )
  • میکروسکوپ LCD  ( LCD Microscope)

همچنین باید در نظر داشته باشید که میکروسکوپ های آزمایشگاهی انواع مختلفی دارند  وبرای هرکدام نیز بزرگنمایی های خاصی در نظر گرفته می شود و افراد می توانند بر اساس این بزرگنمایی ها از آنها استفاده کنند. البته باید در نظر داشته باشید که تمامی میکروسکوپهای آزمایشگاهی از عدسی های مختلفی برخوردار هستند. باید در نظر داشته باشید که در خصوص ساختار و بخش های مکانیکی به کار رفته و استحکام و دیگر موارد میکروسکوپها انواعی دارند که به شرح زیر آنها را بیان می کنیم.

اولین مورد مربوط به میکروسکوپ های صوتی می باشد که با توجه به قابلیت هایی که دارند در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین می توانیم در این خصوص به میکروسکوپ های دیجیتال و میکروسکوپ نیروی مغناطیسی و میکروسکوپ متالوژیکی و میکروسکوپ تک چشمی و میرکسوکوپ دوچشمی و میکروسکوپ سه چشمی اشاره داشته باشیم.

انواع دیگر از میکروسکوپ ها نیز میکروسکوپ های استریو نام دارند که مقدار بزرگنمایی آنها به مقدار 50 برابر می باشد و قابلیت نصب دوربین را نیز به خودشان اختصاص می دهند. اگر در آزمایشگاه هستید در برخی مواقع می توانید میکروسکوپ استریو نیز استفاده کنید . انواع دیگر از میکروسکوپ ها هستند که در این خصوص می توانیم به میکروسکوپ های آزمایشگاهی دانش آموزی، میکروسکوپهای آزمایشگاهی بیولوژی، میکروسکوپ های آزمایشگاهی پلاریزان، میکروسکوپ های اندازه گیری با نرم افزار اشاره داشته باشیم. شاید فکر کنید که این ها تمامی انواع میکروسکوپها هستند ولی باید بگوییم که میکروسکوپهای تداخلی و میکروسکوپ های زمینه سیاه نیز وجود دارند. این میکروسکوپها با توجه به قابلیتی که دارند برای شناسایی برخی بافت ها مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا شاید شما بخواهید از طریق میکروسکوپها سلول های درون خون را نگاه کنید تا به موارد پزشکی آن پی ببرید، شما می توانید از میکروسکوپ آزمایشگاهی مرتبط با فعالیتی که می خواهید انجام دهید استفاده کنید.

در این خصوص باید بگوییم که میکروسکوپ های انعکاسی نیز در بازار وجود دارند. این میکروسکوپها  بیشتر جهت شناسایی کانی های فلزی استفاده می شوند. همچنین این میکروسکوپ ها به هیچ عنوان نوری را از خودشان عبور نمی دهند و در این خصوص باید رابطه نسبی کانی ها با همدیگر جهت استفاده میکروسکوپ انعکاسی را در این زمینه در نظر داشته باشیم چون مهم است و از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد و باید این مورد را در هنگام کار با میکروسکوپ و خرید میکروسکوپ در نظر بگیرید، چون باید میکروسکوپی را داشته باشید که متناسب با نیاز شما باشد.

واردکننده و نمایندگی فروش انواع میکروسکوپ

 کیمیا طب گستر  با سالها تجربه در زمینه فروش تجهیزات آزمایشگاهی، واردکننده انواع میکروسکوپ و نمایندگی فروش میکروسکوپ می باشد. برای خرید میکروسکوپ از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.